Sinema Dünyasının Beş Yaşında Tanıştığı Ünlü “Burçin Terzioğlu” Kimdir?

9 Mart 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Burçin Terzioğlu bir Türk oyuncusudur. Henüz 5 yaşında iken, sinema dünyasına adım atan oyuncunun oynadığı ilk filmler Patron Duymasın ve Çıplak Vatandaş’dır. Ali Güven’in aynı adlı albümünde yer alan Yolcu şarkısının klibinde 1997 yılında oynamıştır. Hülya Avşar ve Cihan Ünal’ın kızı Demet rolü ile Kadın İsterse dizisinde parlamayı başarmış ve adından söz ettirmeye başlamıştır. Daha sonra Fırtına dizisinde Zeynep karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Fırtına dizisi Terzioğlu’nun ilk başrol aldığı dizidir.

firtina-burcin-terzioglu

Fırtına da partneri Murat Yıldırım ile dizi setinde tanışıp 20 Haziran 2008 tarihinde evlenmiş ve 30 Haziran 2014 tarihinde de yollarını ayırmışlardır. Daha sonra atv canlı da yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu’nun başrol oynadığı dizide Burçin Terzioğlu Ramiz’in kızı Azad Karaeski karakterini canlandırmıştır. Bir sonraki dizisi ise, Özgü Namal çok yakın arkadaşı canlandırdığı Deniz karakteri ile Merhamet dizisidir. Halam Geldi sinema filminde rol almış filmin çekimleri Kıbrıs da tamamlanmıştır. Aynı zamanda güzel oyuncu Browni’nin reklam yüzü olmuştur. Son olarak rol aldığı dizi ise Kanal D ekranlarında hala yayında olmaya devam eden Poyraz Karayel dizisidir. Dizide İlker Kaleli ile beraber başrolü oynamaktadır.

poyraz-karayel-burcin-terzioglu

Poyraz Karayel de Bahri Babanın kızı Ayşegül Sadreddin’in de kardeşidir. İlk adı müzeyyen ve 1985 doğumludur. Ayşegül babası ile arasının mesafeli olması sebebi ile annesinin soyadı Çilingir’i kullanmaktadır. Yıllar önce kardeşi Onur’un ölümünde abisi ve babasını suçlar ve yıllarca onlarla görüşmez. Yaşadıkları karanlık dünyadan kendini soyutlayan Ayşegül, kardiyolog’dur. Dizinin ilk bölümlerinde Zafer’in kızının doktorluğunu yapmıştır. Güzel, güçlü ve zeki bir kadın olan Ayşegül Poyraz’a deli gibi aşıktır. Poyraz ile bindiği takside tanışmıştır. Dizinin 2. sezonunda Despina’nın açacağı hastane işleriyle uğraşır. 41. bölümde Poyraz’dan hamile olduğunu öğrenen  Ayşegül Poyraz ile evlenmeye karar verir. Ancak, 43. bölümde Adil Topal emri ile kürtaj yapılır ve bebeğini kaybeder.

burcin-terzioglu-ilker-kaleli

Dizide ki aşıklar dizi setinde tanışmış ve arkadaşlıkları aşka dönüşmüştür. Gerçek hayatta da Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli sevgili hayatı yaşamaktadır. Yaptığı bir röportajda senelerdir ektiği tohumları topladığı süreçte olduğunu söylemiştir. Bu zaman kadar rol aldığı projelerin hayatında kendisine farklı yenilikler kattığını ve Poyraz Karayel ile bir değişim evresi olduğunu dile getirmiştir. Ben masal seven ve mutlu sonlara inan insanlardanım hala diyen Terzioğlu, oynadığı karakterlerin hepsinden kendine bir parça eklediğini söylemiştir. Yaptığı meslekle şekillenen ve asla özünü kaybetmeyen bir oyuncudur. Daha önce oynadığı karakterlerin kendisine tam oturduğunu söyleyen oyuncu, baş koyduğum işlerde daima azmeder ve sabrederim. Ama asla kendime çok güvenen birisi değilimdir. Ve daime bunun eksikliğini yaşadığımı düşünüyorum demiştir. Önceleri sadece düşmemek için önüme bakıyor emekliyordum diyen başarılı oyuncu şuan yürümeyi öğrendim başımı kaldırdım etrafımı görebiliyorum. Ama bir gün olur da koşmaya başlarsam o zaman kendime çok güveniyorum sözünü kullanabilirim demiştir. Başarılı olduğu kadar mütevazi de olmayı başaran Burçin Terzioğlu, kendiniz ve ya hayatınızda ki herhangi bir şeyi değiştirme hakkınız olsaydı sorusuna, kendimle alakalı ruhen veya fiziken tabi ki değiştirmek istediğim birçok şey var. Ama beni ben yapan bunlar olduğu için ben böyle mutluyum demiştir. Mümkün olsaydı eğer, sadece annesinin bir dönem rahatsızlık geçirmesi sebebi ile uzun bir süre zor zamanlar geçirdiklerini ve onun için bunu değiştirmek isterdim cevabını vermiştir.

Kaynak; Vikipedi

 

×