Mavi Jeans’ın Karizmatik Yüzü “Kerem Bürsin” Kimdir?

İstanbul’da 4 Haziran 1987 yılında dünyaya gelen Kerem Bürsin, Hollywood-Türk yapımlarında Türkçe ve İngilizce çift dille oyunculuk yapmaktadır. Kerem Bürsin’in babası ODTÜ’den mezun bir mühendistir. Babasının uluslararası bir petrol şirketinde üst düzey yöneticilik yapması sebebi ile oyuncu ailesi ile dünyayı dolaşmış farklı ülkelerde yaşamıştır. Babasının sözü “Bir şey yapacaksan adam gibi yap %100 kendini ver” sözü ile hareket eden oyuncunun büyün hayatı yurt dışında geçmiştir. İki yıldır Türkiye de bulunan Bürsin, oyuncuyum kendimi geliştirmek ve çok daha iyi bir oyuncu olmak istiyorum demiştir. Bu konuda istekli, azimli ve de çok çalışkan olduğununda altını çizmiştir. Kerem Bürsin oyunculukta ilk adımını Kanal D ekranlarında yayınlanan Güneşi Beklerken dizisinde atmış ve Kerem Sayer ile son bölümlerinde diziye dahil olan aynı yüze sahip ikizi Güneş Sayer karakteri ile tanınmayı başarmıştır.

kerem-bursin-gunesi-beklerken-dizi

 

Oyuncu bir Çağan Irmak filmi olan Unutursam Fısılda filminde müzisyen Erhan olarak yer almıştır. Televizyondaki başarısını sinemada da gösteren yıldız oyuncu, Kanal D de hayat bulan Şeref Meselesi dizisinde Yiğit Kılıç karakteri ile babasının intikamını alan hırslı ve azimli bir genci canlandırmıştır. Aynı karakter ile Ulan İstanbul dizisinde de konuk oyuncu olarak rol almıştır. Bazı bağımsız filmler ve kısa filmlerde de oynayan Kerem Bürsin, yapımcı Roger Corman’ın Sharktopus ve Palace of the Damned adlı televizyon filmlerinde de oyunculuğunu sergilemiştir. 1999 yılında 12 yaşında iken ailesi ile beraber ABD ye yerleşen Bürsin, İskoçya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Malezya’ da da yaşamıştır. Üniversite eğitimini oyunculuk üzerine almıştır. Emerson College’nin pazarlama iletişimi bölümünden mezun olmuştur. ABD genelinde yapılan liseler arası tiyatro yarışmasında en iyi erkek oyuncu seçilmiştir. Sosyal mesajlaşma uygulaması Line’ın reklam filminde oynamış ve 9 Eylül 2013’te yayınlanmıştır. Güneşi Beklerken de ki partneri Hande Doğandemir ile beraber Lipton reklamında oynamıştır. 2016 Ocak’ta Mavi Jeans’ın reklam yüzü olmuştur. Reklamın diğer bir yüzü de şimdiler de beraberlik yaşadığı sevgilisi Serenay Sarıkaya‘dır. İkili beraber Türkiye’nin ilk snapchat  röportajını gerçekleştirmiş ve daha sonrada reklam filminde #1jean1tişört etiketi ile rol almışlardır. Reklamda bir de This Love Maroon5’in şarkısını seslendirdiler.

kerem-bursin

Kerem Bürsin hayatımda en büyük destekçim annem diyerek, annesi ile gurur duyduğunu şu sözler ile dile getirmiştir. Annem ülke ülke dolaştığımız için kariyer yapma şansını yakalayamadı. Devamlı bizle ilgilendi. Zamanla bir sosyal sorumlulukta yer almaya başladı. Amerika da kanserli, çocuklar ile ilgili muhteşem işler başardı. Onunla gurur duyuyorum. Başkalarının hayatlarını kolaylaştırmak adına onlara yardımcı olabilmek en çok önem verdiği değerlerden biriydi ve bunu bize de aşılamıştı. Mesela, hayatın sadece bizim yaşadığımız hayattan ibaret olmadığını anlamamız için bizi savaş olduğu dönem Kosova’ ya götürmüştür. Sıcakkanlı olduğunu ve anında her yere adapte olabildiğini dile getiren oyuncu bunun çok kültür görmemden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum demiştir. Bürsin, benim gerçeğim uyum kabiliyeti yüksek ve özyargısız bir kişiliğe sahip olmamdır demiştir.

kerem-bursin-ailesi

 

Başarılı oyuncu 8 yıldır giydiğim bir tişörtüm var annem çok kızar hala giydiğim için ama bana göre temiz ve içinde rahat olmam çok önemlidir demiştir. Kerem Bürsin, kendine güvenen, üretken, çalışkan ve bir hedefi olup hedefine hırsla yürüyen kadınlardan hoşlanmaktadır. Beraber olmam için kadının olağanüstü güzel olması şart değildir diyen oyuncu, ünlü hayatı yaşamak isteyen kadın yerine yardımsever ve sosyal sorumluluk sahibi bir kadını tercih ederim sözlerini sarf etmiştir. Bürsin, kendini yakışıklı bulmadığını başka özelliklerinin olduğunu da sözlerine eklemiştir. Empati kurabilme yeteneğinin yüksek olduğunu belirten oyuncu, sıcak ilişki kurabiliyorum, kendimi karşımdakinin yerine koyarak düşünebiliyorum demektedir. Oyunculuğu kendisini heyecanlandırdığı için yaptığını söylemiş ve özel yeteneklerinin olmadığını da vurgulamıştır. Babasının işi gereği, hayatı boyunca ülke ülke gezip farklı ülkelerde yaşamak zorunda kaldığı için farklı kültürler görmüş ve bu nedenle dua bilmediğini söylemiştir. Dindar bir aile olmayan Bürsin ailesinin ferdi Kerem, bütün dinlere saygılı bir aile olduklarını ve çevresindeki insanların farklı kültürlere sahip olması sebebi ile daima hepsinin bayramlarını kutladıklarını onlarında kendi bayramlarını kutladıklarını belirtmiştir.Kerem Bürsin Hayatı boyunca hiç el öpmemiş. Çünkü, aile büyüklerinde öyle bir düşünce hiç olmamış.

 

Kaynak; Vikipedi

 

k
×