Leyla Tanlar Kimdir?

Leyla Tanlar 13 Aralık 1997 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. 47 kg 1.65 boyunda yeşil gözlü kumral ve yay burcudur. Babaanne tarafından İtalyan olan Güzel oyuncu, İlkokul ve Ortaokul eğitimini Özel Şişli Terakki okulunda tamamlamıştır. Lise eğitimini ise İtalyan Lisesinde tamamlayan Leyla Tanlar, eğitimi devam ederken küçük yaşlardan beridir oyunculuğa ilgi duymuştur. Küçük yaştan oyunculuğa adım atmış ve birçok çocuk oyunlarında ve tiyatrolarda rol almaya başlamıştır.

leyla-tanlar

Leyla Tanlar lise döneminde Akademi 35 buçuktan tiyatro eğitimi almaya başlamış olup, aldığı eğitimi başarıyla tamamlamıştır. İlk oyunculuğu anaokuluna gittiği dönemde olmuş ve Küçük Deniz Kızında başrol oynamış ve o günden sonra hayatının başrolüne oyunculuğu koymuştur. Yaşının gerektiği gibi davranan Leyla Tanlar istikrarlı, kararlı ve disiplinli bir kişiliğe sahiptir. Dizilerde oynamak için seçmelere katılmış ve o sırada yeteneği fark edilmiştir. Böylece Star tv ekranlarında her pazartesi yayında olan Paramparça dizisi kadrosuna seçilmiştir. Dizide Cihan ve Dilara’nın 15 yaşındaki kızı Cansu karakterine hayat veren oyuncu, derslerinde ve at binicilikte başarılı uysal bir genç kızdır. Sıcak ve dürüst olan çevresinden de sadece bunu isteyen Cansu, Dilara annesinin başarı hırsı ve mesafeli olmasından dolayı babası Cihan ile daha yakın bir iletişim kurabilmektedir. En büyük desteği ise abisi Ozan’ dan görmektedir.

leyla-tanlar-paramparca

Lise sonda halen eğitimine devam eden genç oyuncu evinden başka bir yerde asla yemek yemez. Okuldan çıktıktan sonra sete giden Leyla Tanlar, mola verilmeden gecenin geç saatlerine çalışılsa dahi güler yüzünden ödün vermeyen ve birçok büyüğüne örnek olacak davranışları ile sahnelerini tamamlamaktadır. Sette örnek bir davranış içerisindedir. Okulda en sevdiği ders İtalyan Edebiyatıdır. Tek hayali üniversite ve oyunculuk ile alakalı dersler almaktır. Güzel oyuncu verdiği bir röportajda kendisinde en sevdiği özelliğini hırsım ve iradem diye tanımlamıştır. Kolay kolay yenilgiyi kabul etmem ve şikayet etmekle de hiç zaman kaybetmem ve daima ileriyi düşünürüm sözleri ile kendini anlatmaya devam etmiştir. Oyuncunun yaşamak istediği yer ise Los Angeles’tir. Leyla Tanlar, dizide birlikte rol aldığı arkadaşları Ozan(Burak Tozkoparan) ve Hazal(Alina Boz) için sette çok eğleniyoruz ayrılmaz üçlü gibiyiz, onların hayatıma girmesinden dolayı çok mutluyum ve iki kardeşim daha oldu kendimi çok şanslı hissediyorum demiştir. Geleceğin başarılı isimlerinden olacağı bugünkü başarılarından belli olan Leyla Tanlar, oyunculukta emin adımlarla hızla yükselmektedir.

×