Karagül’ün Özlem’i “Hilal Altınbilek” Kimdir?

İzmir doğumlu güzel oyuncu Hilal Altınbilek 21 Ocak 1991 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu, 50 kg ağırlığında 1.68 cm boyuna sahip ekranlarda göz dolduran bir güzelliğe sahiptir. Tiyatro, televizyon dizisi oyuncusu olan Altınbilek, ilkokul hayatında tiyatro oyunculuğuna başlamıştır. Oyuncu son dönemin gelecek vaat eden başarılı oyuncular arasındadır. Önemli dizilerde yer alan güzel oyuncu çok genç olmasına karşın oyunculuk eğitimi almış isimler içerisindedir. Küçük yaştan oyunculuğa ilgisi olan Hilal Altınbilek, İzmir Çağdaş Drama Topluluğunda Ali Haydar Elçığ’ dan eğitim almıştır. Eğitiminin tamamlanmasının ardından 2009-2010 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da oyunculuk eğitimi de almıştır. İlk dizisi ise Fox tv de yayınlanan Derin Sular dizisidir. Dizide İrem karakterine hayat vermiştir. Bu dizi ile tanınıp adından söz ettirmeyi başarmıştır.

hilal-altinbilek

Rol adlığı dizilerde gösterdiği performansları ile eleştirmenler tarafından olumlu tepkiler alan oyuncu, aldığı eğitimlerin hakkını en güzel şekilde vermektedir. Oyunculuğa başladığı dönemde dizilerde yer alan oyuncuların önüne geçerek başarısını göstermiştir. Oyuncular arasında dikkat çeken isim haline gelmiştir. Oyunculukta gelecek yeni projelerde yer alması beklenen güzel oyuncu İstanbul’da yaşamaktadır. Şimdiler de Fox tv kanalının Cuma akşamları aksiyon, dram,heyecan dolu sahneleri ile seyirciyi ekran başına kilitleyen Karagül dizisinde Özlem Şamverdi karakterini canlandırmaktadır.

karagul-hilal-altinbilek

Dizide Kendal ağanın 2. eşi olan Özlem, konağın en önemli kadınlarındandır. Şamverdi ailesinin servetinin yarısı artık onundur. Kendal ağa ile evliliği ağabeylerinin zoru ile olmuştur. Genç yaşta evlenmek zorunda kalan Özlem, güzelliği, fettanlığı ve de meraklılığı ile gerçekleri ortaya çıkarmada rol oynayıp Şamverdi ailesinden intikam almak için elinden geleni yapacak biridir. Genç oyuncunun sevgilisi rol arkadaşı Baran yani Mert Yazıcıoğlu‘dur.

Kariyeri;

2011 Derin Sular – İrem

2013-Günümüz Karagül – Özlem Şamverdi

 

×