Karagül Dizisinin Küçük Ağası Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Mert Yazıcıoğlu 10 Mayıs 1993 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1.77 cm boy ve 66 kg ağırlığında olan genç oyuncu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul da tamamlamıştır. Yetenekli oyuncu Karagül dizisinde ki başarısı ile de son dönemin başarılı isimleri arasında yer almaktadır. Karagül dizisi ile başarılı önemli oyuncular ile bir arada çalışma fırsatı yakalamıştır. İstanbul’ da liseyi bitirdikten sonra üniversite için Aydın Adnan Menderes üniversitesi İşletme bölümünde devam etmiştir. Oyunculukta ki ilk adımı Dedemin İnsanları adlı filmi ile olmuştur. Bir dönem Kanal D ekranlarında yayınlanan Kayıp Şehir filminde böbrek hastası bir genci canlandırmıştır.

mert-yazicioglu

Bu dizilerdeki başarılı performansları sonrasında Fox tv canlı da yayınlanan Karagül dizisinde Baran karakterini canlandırmaya başlamıştır. Baran anası Narin’e çok düşkündür. Sert ve hoyrat olmasına rağmen annesine sevgisini göstermeyi ihmal etmez. Annesinin üzülmesine dahi dayanamaz kahrolur. Hiç kimsenin annesini üzmesine izin vermez. Her ne kadar İstanbul’u merak etse de babası gibi değil amcası gibi topraklara sahip olmak ister. İstanbul ve insanlarına ön yargı ile bakan Baran, buradaki insanların yobaz olduğunu dile getirir. Halfeti de ki yaşamın örf ve adetlere uygun olduğunu ve biz örf adeti baş tacı ediyoruz der her defasında. Amacı ise Halfeti de kalıp amcası gibi toprak ağası olmaktır.

karagul-baran

Oyunculuğa başlaması bir dizi setinde arkadaşını ziyaret etmesi ile başlamıştır. Dizi setinde Can Sipahi ile tanışan oyuncu oradan Cast 33’e yönlendirilmiştir. Burada da Ümit Çırak ile tanışan Mert Yazıcıoğlu, kendisinden oyunculuk eğitimleri almıştır. Daha önce bir kaç rol almasına karşın oyunculuktaki yükselişi Karagül dizisi ile olmuştur. Bu dizi ile genç kızların ilgi odağı haline gelmiştir.  Mert Yazıcıoğlu’nun sevgilisi aynı dizi de oynayan rol arkadaşı Özlem yengesi yani Hilal Altınbilek‘dir.

Kariyeri; Dedemin İnsanları Filmi, Kayı Şehir Dizisi, Karagül..

×