Güneşin Kızları’nın Masum Güzel Selin’i Hande Erçel Kimdir?

Hande Erçel 1993 yılında Balıkesir ili Bandırma ilçesinde dünyaya gelmiştir. 57 kg 1.75 cm boyunda olan Erçel, Türk oyuncu ve modeldir. Genç ve güzel oyuncu Hande Erçel gece hayatını sevmeyen bir oyuncudur. Ekranlardaki başarısı ve güzelliği ile adından söz ettiren genç yeteneklerdendir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde eğitimine hala devam etmektedir. 2012 yılında Miss Civilization of the World adlı güzellik yarışması Bakü de düzenlenmiştir ve Hande Erçel 2. olmayı başarmıştır.

hande-ercel-miss-turkey

Hande Erçel, Trt ekranlarında yayınlanan Hayat Ağacı dizisinde oynamıştır. Daha sonra Çılgın Dershane Üniversite dizisinde Meryem karakterine hayat vermiştir. Bu dizide ki başarı ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran güzel oyuncu, 2015 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve reyting kurbanı olup 39. bölümü ile final yapmaya karar veren Güneşin Kızları dizisinde Selin karakterini oynamıştır. Dizide Selin karakteri ile aklı bir karış havada süslü püslü bir karakterdir. Bir ikizi ve bir de küçük kardeşi olan Selin üç kardeştir ve anneleri Güneş Mertoğlu’dur.

hande-ercel-gunesin-kizlari

İkiz kardeşi Nazlı kendisinden sadece 5 dakika farkla erken doğmuş ve bu sebeple Selin kendisinden daima abla gibi yaklaşımlar görmektedir. Selin ikizi Nazlı’nın tam tersi çok neşeli ve hayat dolu bir karakterdir. Ali’ye çok aşıktır ve hayatı doya doya yaşamayı seven ve değişikliklere balıklama atlayan bir karakterdir. Hande Erçel Güneşin Kızlarında Selin karakteri ile oyunculuktaki başarısını kanıtlamış ve tanınmayı başarmıştır. Hande Erçel bir süredir kendi gibi oyuncu olan Serdar Şanal ile sevgilidir.

hande-ercel-serdar-sanal

Kariyeri;

YılTürProjeRolNotlar
2014 Dizi Çılgın Dersane :Üniversitede  Meryem Yardımcı Oyuncu
2014 Dizi Hayat Ağacı Selen Yardımcı Oyuncu
2015-2016 Dizi Güneşin Kızları Selin Yılmaz Başrol Oyuncusu

 

YılÖdül TöreniKategoriProjeSonuç
2012 Miss Civilization Of Turkey BirincilikKazandı
 Miss Civilization Of The World İkincilikKazandı
2016 42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri Yıldızı Parlayanlar Özel Ödülü Güneşin KızlarıKazandı
 42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En Yakışan Çift (Ali-Selin)  Güneşin KızlarıAdaylık
 İTÜ Emös Başarı Ödülleri En iyi kadın oyuncu Güneşin KızlarıKazandı
 7. Karadeniz Teknik Üniversitesi Ödülleri En iyi kadın oyuncu Güneşin KızlarıKazandı
 6.Ayaklı Gazete Ödülleri En İyi Gençlik Dizisi Kadın Oyuncusu Güneşin KızlarıAdaylık

 

Kaynak; Vikipedi

×