Genç Yetenek Alina Boz Kimdir?

Alina Boz 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya Moskova da dünyaya gelmiştir. 50 kg 1.72 cm boyunda yeşil gözlü kumral saçlı ve ikizler burcu olan genç oyuncunun annesi Rus babası ise Türktür. Alina Boz İstanbul kütüğüne bağlıdır. Yaşının küçük olmasına rağmen bu zaman kadar yer aldığı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Kısa zamanda en çok konuşulan isimler arasında yer almayı başaran Boz, televizyon dünyasına çok küçük yaşlarda başlamış olup 2013 yılında Cesur Hemşire dizisinde Canan karakteri ile adım atmıştır.

alina-boz

Alina Boz Cesur Hemşire dizisinde göstermiş olduğu başarısı, önemli markaların yüzü olmanın kapılarını açmıştır. 2010 yılında Murat Boz ile Heygirl dergisinin kapak fotoğrafı olan Alina Boz, 2013 yılında Ata Demirer ile Avea reklamında oynamıştır. Alina Boz ile Murat Boz‘un sadece soy isim benzerliği vardır herhangi bir akrabalık söz konusu değildir. Genç yetenek 2014 yılında yayın hayatına başlayan Star tv ekranlarının ilgi odağı olan Paramparça dizisinde Hazal karakterine hayat vermektedir. Oyunculuğa ilgisi küçük yaşta başlayan oyuncu, 9 yaşında iken tiyatro eğitimi almıştır. Ajansa yazıldıktan sonra ünlü markalar ile çalışan Alina Boz reklam ve dergi çekimlerinde yer almıştır. Tiyatro eğitimi için Rusya’ya gitmeyi düşünen başarılı oyuncu, Paramparça dizisindeki başarısı ve rol gereği saçını kazıtması ile ilgi çekmiş ve oyuncu dünyasında öne çıkan isim olmayı başarmıştır.

alina-boz-paramparca

Paramparça dizisinde Hazal karakteri Gülseren’in 15 yaşında asi bir kızıdır. Hiçbir şeyden memnun olmayan daima gözü yükseklerde olan Hazal, babasının Almanya’ya çalışmaya gitmesi ve ailesi ile ilgilenmemesi sebebi ile babasız büyümüştür. Kötü bir karakteri olan Hazal maddi sıkıntılar içerisinde büyümesine rağmen sürekli zengin insanlara paraya özenmiş ve bu konuda annesine yalan söylemekten hiç kaçınmamıştır. Alina Boz başarılı bir oyuncu olmasının yanında bir o kadar da hayvan sever bir ünlüdür.

Kaynak; Vikipedi

×