Genç ve Yakışıklı Oyuncu “Çağatay Ulusoy” Kimdir?

İstanbul’ da 23 Eylül 1990 yılında dünyaya gelen Çağatay Ulusoy, genç kızların hayran olduğu yakışıklı ve başarılı bir oyuncudur. 2010 yılında Best Model Of Turkey birincisi olan oyuncu aynı zamanda mankenlik yapmıştır. Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almış ve eğitimini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca, Vahide Perçin ve eski eşi Altan Gördüm’ün sanat okulu Akademi 35 Buçukta haftada 2 defa oyunculuk dersleri almaya devam etmektedir. Oyunculuktaki ilk adımı 2011 yılı Show Tv de yayınlanan Adını Feriha Koydum dizisindeki Emir Sarrafoğlu karakteridir. İki sezon süren dizide aşkın mücadelesi verilmiş playboy Emir ile kapıcı kızı Feriha’nın büyük aşkını konu almıştır.

cagatay-ulusoy-emir

 

Dizinin yayında olduğu dönem Anadolu Kartalları filminde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandıran genç oyuncu sinemada ki başarısı ve filmdeki performansı ile adını duyurmayı başarmıştır. Aynı dönem yayında olan bir başka dizi Eve Düşen Yıldırım’da da konuk oyuncu olarak yer almıştır. Burada da yine Emir Sarrafoğlu olarak oynamıştır.Adını Feriha Koydum dizisinde Emir ve Feriha evlenirken vurulan Feriha dizide ölür ve Hazal Kaya diziden ayrılır. Feriha karakterinin ölmesi ile dizi Adını Feriha Koydum:Emir’in Yolu adıyla yeni sezonda ekibe dahil olan yeni oyuncular devam etmiştir. Çağatay Ulusoy‘un Partneri Zeynep Çamcı olmuştur. Dizi bu şekilde sadece bir kaç bölüm başarı ile devam etmiştir. Yalnız daha sonra reytinglerde düşme olmuş ve dizi eleştiri almaya başlayınca dizi adını değiştirerek Emir’in Yolu ile devam etmiştir. Bu isimle Adını Feriha Koydum dizisi ile hiçbir bağlantısı kalmamıştır. Konunun tamamen değiştiği diziye Eve Düşen Yıldırım ile adını duyuran Gizem Karaca dahil olmuştur. Bu şekilde de bir kaç bölüm devam eden dizi yayından kaldırılmıştır.

medcezir-cagatay-ulusoy

 

25 Ocak 2013 yılında İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda içlerinde ünlü isimlerinde yer aldığı 35 kişi göz altına alınmıştır. Bu isimler arasında Çağatay Ulusoy da yer almıştı. Ulusoy, 28 Ocakta 17 kişi ile birlikte serbest bırakılmıştır. Daha sonra Ece Yörenç’in yazmış olduğu Ay Yapım’ın üstlendiği 2013 yılı Eylül ayında Star Tv canlı da yayına giren Medcezir dizisinde başrol oynayıp başarısında zirveye oturmuştur. Dizi de partneri Serenay Sarıkaya olmuştur. Son olarak 2015 yılında Leyla Lydia Tuğutlu ile Delibal sinema filminde başrol oynamış filmde birbirine aşık genç iki üniversiteliyi canlandırmışlardır. Oyuncunun 2016 da bilinen bir projesi olmamakla birlikte bir dönem partneri Serenay Sarıkaya ile de aşk yaşamıştır.

Kariyeri;

Film
YılYapımRolNotlar
2010Recep İvedik 3DansçıFigüran
2011Anadolu KartallarıAhmet OnurBaşrol Oyuncu
2012Paranoya / ParanoiaÇağatay UlusoyKısa film
2015DelibalBarış AyazBaşrol Oyuncusu

 

Televizyon
YılYapımRolNotlar
2009-2010Arka SokaklarFigüran
2011-2012Adını Feriha KoydumEmir SarrafoğluBaşrol Oyuncu
2012Eve Düşen YıldırımEmir SarrafoğluKonuk Oyuncu
2012Emir’in YoluEmir SarrafoğluBaşrol Oyuncusu
2013-2015MedcezirYaman KoperBaşrol Oyuncusu

 

Ödülleri;

YılÖdül veren organizasyonKategori
2010Best Model of Turkey1.lik
2011ATV Prestij ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Oyuncu
Magazinci.com Yılın En İyileri ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu
2013Oyuncular Sitesi – Yeni Sezon Prestij AnketlerEn İyi Erkek Oyuncu
19.Siyaset Dergisi ÖdülleriYılın TV Erkek Oyuncusu
20145.Elle Style ÖdülleriYılın En Stil Sahibi Erkek Oyuncusu
5.Quality of Magazine Dergisi ÖdülleriEn Quality Erkek Oyuncu
Seul Uluslararası Drama ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Adayı
Ayaklı Gazete ÖdülleriEn İyi Drama Erkek Oyuncusu
TV Yıldızları ÖdülleriEn İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncusu
Karadeniz Teknik Üniversitesi ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu
Schwarzkopf Professional ÖdülleriYılın Fenomeni
2015Türkiye Gençlik ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu
Arel Üniversitesi 4.Medya ÖdülleriEn Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu
MGD 21.Altın Objektif ÖdülleriEn İyi Drama Erkek Oyuncusu
Ege Üniversitesi 4.Medya ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu
42.Pantene Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu

 

Kariyeri; Vikipedi

10
×