Genç, Güzel Ve Başarılı Oyuncu ”Neslihan Atagül”

Güzel oyuncu Neslihan Atagül 20 Ağustos 1992 İstanbul doğumludur. Yeşil gözlü, koyu kumral güzelidir. Boyu 1.69 kilosu ise 52′ dir. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde okumuştur. Erberk Ajansına 2005 yılında kayıt yaptırmış ve kayıttan iki ay sonra bir reklam filminde rol almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2006 yılının başarılı dizisi Yaprak Dökümünde Deniz karakteri ile yaşamıştır. Aynı yıl içerisinde İlk Aşk filminde rol almış ve bu fil ile ”Altın Koza Film Festivali”nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 2011 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Hayat Devam Ediyor adlı dizide rol almıştır. İzleyicilerin beğenisi ise 2012 yılında oynadığı ”Araf filmi” ile kazanmıştır. 2013 yılında ise şuan sevgilisi olan Kadir Doğulu ile Fatih Harbiye dizisinde oynamıştır.

neslihan-atagul

Son olarak oynadığı dizi çarşamba akşamlarının star tv canlı da büyük beğeni ile takip edilen Kara Sevda’ da Nihan Sezin karakteri ile gönülleri fet etmeyi başarmıştır. Genç oyuncu bu dizi ile ne kadar başarılı olduğunu göler önüne sermektedir. Dizide Kemal’in eski sevgilisi Emir’in ise eşidir. Yeniköy de pırıltılı dünyanın imtiyazlar içerisinde büyütülen ve yalı kazı olan Nihan Ozan’ın ikiz kardeşidir. Vildan İle Ömer’in kızıdır. Vildan’ın soyu saraya dayanmaktadır. Önder ise, orta halli bir aileden gelmektedir. Hayat dolu, neşeli, hayatı umursamayan, uçarı bir kız ve içinde bulunduğu hayata daime mesafelidir. 2010 yılında Kemal ile sevgilidir ve evlilik hayalleri kurar. Aşkını en uç noktada yaşadığı için çok mutlu olduğu bir anda Ozanın bir kadını öldürmesi Nihan’ın hayatında tüm dengeleri değiştirmiştir. Yaşanan olayı Emir’in ört bas etmesi ile Nihan Emir ile evlenmek zorunda kalır ama evlilikleri sadece kağıt üzerinde kalır. Kemal’in yapmış olduğu evlenme teklifine ise aralarındaki maddiyat farkını öne sürerek hayır cevabını verir. Bu durumun sonucunda da Kemal İstanbul’dan Zonguldak’ a gider ve kendini işine adar. Nihan 2015 yılında Kemal’e olan duygularının aynı olduğunu Kemal’in de 5 yıl sonra İstanbul’a dönmesiyle bir kere daha anlamıştır. Kemal’in çalıştığı şirket ile Emir’in ortak bir proje üzerinde çalışması Nihan ile Kemal’i tekrar bir araya getirmiştir.

25 Kasım 2015 tarihinde üç yıldır beraber olduğu sevgilisi Kadir Doğulu ile nişanlanan Neslihan Atagül‘ün annesi beyaz Rus babası ise Çerkes kökenlidir. Babasını ocak ayında kaybeden oyuncu nişanlısı ile haziran ayında evlenmeyi planlamaktadır.

neslihan-atagul-kadir-dogulu

 

Kariyeri;

Sinema
YılBaşlıkRolü
2011ArafZehra
2006İlk AşkGenç Bahar
2015Senden Bana KalanElif
Televizyon
YılBaşlıkRolü
2006 – 2010Yaprak DökümüDeniz
2011Canım BabamPınar
2011Kalbim Seni SeçtiMelis
2011 – 2012Hayat Devam EdiyorŞirin Bakırcı
2013 – 2014Fatih HarbiyeNeriman
2015Kara SevdaNihan Sezin

 

Ödülleri;

Önemli Ödülleri
YılÖdülKategoriDizi – Film
200714.Altın Koza Film FestivaliUmut Veren Genç Kadın Oyuncuİlk Aşk
2012Moskova 2morrow Film FestivaliŞimdinin ve Geleceğin En İyi OyuncusuAraf
19.Altın Koza Film FestivaliTürkan Şoray Umut Veren Genç Kadın OyuncuAraf
25.Tokyo Uluslararası Film FestivaliEn İyi Kadın OyuncuAraf
Pune Uluslararası Film FestivaliEn İyi PerformansAraf
45.Sinema Yazarları Derneği ÖdülleriCahide Sonku En İyi Kadın OyuncuAraf
201316.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri FestivaliEn Genç CadıAraf

 

Kaynakça: Vikipedi

×