Dönemin En İyi Mafya Dizisi ”Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”

Başrollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Kenan Çoban, Ozan Akbaba, Yüksel Arıcı, Tarık Ünlüoğlu, Hakan Karsak, Tuna Orhan, Hakan Karahan, Müjde Uzman ve Yunus Emre Yıldırımer’ in paylaştığı aksiyon dolu devlet ve mafya dizisi olan ‘’Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’’ dizisi Salı akşamları Atv’ nin reyting kıran dizi halini almıştır. Yapımcılığı Raci Şaşmaz, senaryosu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener tarafından üstlenilmiştir.

Hızır Çakırbeyli, 46 yaşında namuslu bir iş adamıdır. Evli ve iki çocuk babası Hızır Çakırbeyli küçük yaştan itibaren yer altı dünyasının içerisinde yer alan, âlemde Hızır Reis olarak tanınan bir mafya babasıdır. Evliliği dışında Nazlı ile de bir beraberlik yaşayan Hızır Reis, genç yaşta kaybetmiş olduğu abisinin yerine mafya dünyasının yer aldığı bir masaya oturmuştur. Fakat bilmediği bir şey vardır. Abisini öldüren kişi oturduğu masanın lideri Ünal Kaplan’ dır. Devlet Hızır Çakırbeyli ile bir anlaşma yapmak ister ve masanın lideri olan Ünal Kaplan’ın yerine Hızır Reis otursun ister. Hızır’dan şüphelenen Ünal Kaplan masada oturanları kışkırtarak, Hızır’ a istihbaratçı olan Nevzat Çankırılı’ yı öldürtmek ister. Ama Hızır Nevzat’ ı öldürmez aksine saklar. Ünal Kaplan Hızır’ın daha da güçleneceğinden korkar ve bir şekilde Hızır’ı hapse attırtmayı başarır. Hızır hapisten bir süre sonra çıkar ve çıkar çıkmaz masa etrafında oturanları kendi tarafına çeker. 10. Bölümde Hızır’ın yeğeni Alparslan çatışma ortasından Ünal’ın kızını kurtarır ve bunun üzerine Ünal Hızır’ı masanın lideri yapar. 20. Bölümde Ünal kızını kaybeder ve yerini Alparslan’a bırakmaya karar verir. Kızının ölümünden sonra artık Ünal’ı kimse tutamayacaktır.

eskiya-dunyaya-hukumdar-olmaz

 

Atv tv Canlı olarak her hafta yayında olan dizide Hızır Reis’i canlandıran Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 yılında Üsküdar da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda belli bir dönemini Berlin de geçiren oyuncu, konservatuara girmeden Turgut Özakman’ın Ege Tiyatrosunda ki ‘’Duvarlar Ötesi’’ adlı oyunda rol almıştır. Konservatuar zamanında ise, TRT de Gençler Dizisi’nde oynamıştır. 1991 yılında konservatuardan mezun olup Tiyatro Stüdyosu’nda Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Leventoğlu ile birlikte Kan Kardeşleri isimli müzikalde yer almıştır. 1993-1994 yıllarında aynı tiyatro da Derin Bir Soluk Al oyununu tamamlayıp tiyatro hayatına son vermiştir. 2003 yılında Kurtlar Vadisi dizisinde Süleyman Çakır rolü ile iyice tanınmıştır. 2008 Yılında yayınlanan Adanalı dizisinde ise çok sevilen Adanalı Yavuz polis rolü ile oyunculuğunu bir kez daha kanıtlamıştır. 2011 yılında Nuri ismi ile Nuri dizisinde rol almıştır. Son olarak günümüz dizilerinde reyting şampiyonu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli Rolü ile hem dizisi hem kendisi gündeme oturmayı başarmıştır.

Atv tv izle de yayınlanan ‘’Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’’ dizisi günümüzün mafya dizilerinde bir numaraya yerleşmeyi başarmıştır. Dizi de Hızır Çakırbeyli’nin Eşi Meryem Çakırbeyli 40 yaşında iki çocuk annesidir. Kendisinin ve ailesinin küçük düşmemesi için her zaman elinden geleni yapan Meryem, Nazlı’nın Hızır’dan hamile olduğunu öğrendiği zaman bebeğin dünyaya gelmemesi için harekete geçer. Kendisine yapılan kötülükleri hiçbir zaman unutmayan korkusuz ve kararlı bir kadındır. Meryem Çakırbeyli Deniz Çakır’ın canlandırdığı bir roldür. Deniz Çakır 31 Aralık 1981 Ankara doğumlu sevilen bir oyuncudur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezundur. Oyuncu olmaya bir gün izlediği tiyatro da Zeynet Eronat’ın oyunculuğundan etkilenerek karar vermiştir. Televizyonda ki ilk deneyimi Kadın İsterse dizisinde Alev rolü ile tanınmayı başarmıştır. Sonrasında Yaprak Dökümü dizisinde Ferhunde karakteri ile oyunculuğunda önemli bir çıkış yapmayı başarmıştır. Yaprak Dökümündeki başarısı ile  İsmail Cem Televizyon Ödülleri‘nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Dram ödülüne layık görülmüştür. Çakır, Özcan Deniz’in Ya Sonra filminde Didem karakteri ile de sinema oyunculuğundaki başarısını göstermiştir. Deniz Çakır İffet, Muhteşem Yüzyıl, Yasak dizileri ile de oyunculuğu sergilemeye devam etmiştir.

deniz-cakir

Atv tv hd olarak her hafta Salı akşamları seyirciyi ekrana kilitleyen dizinin Nazlı Meriç’i, Müjde Uzman’dır. Nazlı 28 yaşında mimar ve çalışmayı çok seven bir iş kadınıdır. Zengin olmak yerine daima başarılı olmayı yeğleyen Nazlı, evli ve iki çocuk babası Hızır Çakırbeyli’ye âşık olmuştur. Bunu bilmesine rağmen Hızır’ın kadını olmayı kabul eder ve hatta Hızır’ın çocuğuna hamile kalır. Müjde Uzman 26 Eylül 1984 yılı İstanbul doğumludur. Modellik ve oyunculuk yapan Müjde Uzman ayrıca pazarlama müdürlüğü ve müzik yazarlığı da yapmaktadır. 2008 yılı Paramparça Aşklar dizisinde Nil karakteri ile ilk kez oyunculuğa adım atmıştır. 2010 yılı Kapalı Çarşı ve Aşk Bir Hayal dizilerinde konuk oyuncu olmuştur. Uzman, 20 dakika ve Fatih dizilerinde de rol almıştır. Muhteşem yüzyıl dizisinde Armin karakteri ile Malkoçoğlunun âşık olduğu kızı oynamıştır.

mujde-uzman

Mafya babalarının da babası Ünal Kaplan 56 yaşında, 12 kişilik mafya masasının başındaki kişidir. Sezgiler çok güçlü, merhamet duygusundan yoksun olup, dizininde en kötü karakterini yansıtır. Eşini kaybettikten sonra kızını her şeyden gözünden bile sakınmıştır. Hızır Çakırbeyli’nin abisini öldürtmesine rağmen bu durumu gizleyerek Hızır’ı yanına çekmiştir. Silah kaçakçılığı yapması nedeni ile devletle ve istihbarat ile arası iyi değildir. Hayattaki en değerli varlığı kızı Özlem olup, sağ kolu da Özer Çetiner’dir. Düşmanları ise, Hızır Çakırbeyli, İstihbaratçı Davut ve Nevzattır. Ünal Kaplan’ı canlandıran Tarık Ünlüoğlu 16 Kasım 1957 doğumlu Dizi, sinema ve Türk Tiyatro oyuncusudur. İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun olup, Ankara Devlet Konservatuara girmiştir. Bir yıl Opera okuyup sonrasında tiyatro bölümüne geçiş yapmıştır. 20 yıla yakın burada görev yaptıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olmuştur. Kurtlar vadisi, Bebeğim, Benden Baba Olmaz, Benim Annem Bir Melek gibi birçok dizide rol aldığı için oyun ve sinemalarda görmeye alışık olduğumuz bir oyuncudur.

tarik-unluoglu

Kesintisiz Atv tv izle den takip edilen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin İlyas Çakırbeyli’si,  30 yaşında abisi Hızır gibi silah kullanma da yetenekli ve masa da abisinin varisidir. Çok sinirli ve sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmeyen atak ve sert biridir. En büyük düşmanı Mahmut olup aynı zamanda Esra’ ya âşıktır. Abisinin hapiste olduğu dönem yerine vekil olarak masada yerini almıştır. İlyas Çakırbeyli karakterini Ozan Akbaba canlandırmaktadır. Ozan Akbaba 9 Haziran 1982 Kars doğumlu bir Türk oyuncusudur. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Film müzikleri de yapan oyuncu sinema, tiyatro ve dizilerde rol almıştır. Kavak Yelleri, Cennetin Sırları, Kuzey Güney, Arka Sokaklar, Poyraz Karayel ve Güldür Güldür de rol almış başarılı bir oyuncudur.

ozan-akbaba

Dizide Hızır’ın yeğeni Alparslan Çakırbeyli 26 yaşındadır. Ünal’ın kızına kimin kızı olduğu bilmeden âşık olmuştur. Alparslan Özlem ile evlenmek ister ancak Ünal kızı ile evlenmek isteyen Alparslan’ı amcası Hızır’a karşı kullanmayı planlamaktadır.

yunus-emre-yildirimer

Hızır rahmetli abisinden emanet yeğenini bu âleme hiç karıştırmak istememektedir. Cemal’i vuran Alparslan Ünal’ın planı ile kendisini mafya masasında Ünal’ın lideri olarak bulur. Alparslan söz konusu ailesi olduğunda her şeyi yapabileceğini herkese göstermiştir. Alparslan Çakırbeyli’ni canlandıran Yunus Emre Yıldırımer 1 Ocak 1982 Siirt doğumludur. İlkokul ve liseyi Diyarbakır da tamamlayan oyuncu sonrasında Haliç Üniversitesi Konservatuar bölümünü bitirmiştir. Mavi Kelebekler ve İnsan Aldandı dizilerinde rol almıştır. Selam adlı sinema filminde de başrolü oynayan oyuncu,  donmadan atv tv izle’den kaçırdığınız veya izlemek istediğiniz tüm bölümlerine ulaşabileceğiniz ‘’ Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’’ dizisi ile oyunculuğunda yükselmeye devam etmektedir.

 

 

×