”Aslı Enver” Oyunculuğa Nasıl Başladı?

Aslı Enver Londra’ da 10 Mayıs 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Babası Kıbrıs Türkü’dür. Annesi ise Eğitim için genç yaşında Türkiye den Londra’ ya gitmiştir. 12 yaşana kadar Londra da yaşayan Aslı Enver ailenin ikinci çocuğudur. 12 yaşından sonra ailesi ile beraber Türkiye ye taşınmış ve annesininde desteği ile Müjdat Gezen Sanat Merkezine başlamıştır. Liseyi Pera Güzel Sanatlar lisesinde, Üniversiteyi ise, Haliç Üniversitesinin Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Kariyerine Trt de yayınlanan 2 dakikalık oynadığı bir sit-com da başlamış olup, sonrasında Ayna adlı kısa filmde rol almıştır.

asli-enver

Kanal D’ de yayınlanan Kavak Yelleri dizisi ile tanınmayı başarmıştır. Hayat Bilgisi dizisinde de rol alan oyuncu, Show tv de Suskunlar dizisinde Ahu karakteri ile oyunculuğunu iyice güçlendirmiştir. Sırasıyla Kayıp ve Bana Artık Hicran De dizilerinde yer alan Aslı Enver, 2015 yılında Mutlu Ol Yeter dizisinde başrole yerleşmiştir. 2015 yılından itibaren Dolunay Soysert ile beraber Personel oyununda Emma’yı canlandırmaktadır. 2016 yılında vizyona giren ve büyük beğeni toplayan film ”Kardeşim Benim” de Zeynep karakterini oynayan Enver, şarkıcı Murat Boz ile film çekimleri sırasında arkadaşlık ilişkileri aşka dönmüştür.

kardesim-benim-film

Aslı Enver Çağan Irmak’ın filmi Tamam mıyız? filminde de Beste karakterini oynamıştır. 13 Temmuz 2012 tarihinde Bircan Sokullu ile evlenen güzel oyuncunun evliliği 3 yıl sürmüş ve ikili 27 Ağustos 2015 tarihinde yollarını ayırmıştır. Oyuncunun yakın arkadaşları ise Dolunay Soysert ve Nilay Sorgüven’dir. Enver, 2016 Şubat ayında Show tv canlı da başlayan Kış Güneşi dizisinde Nisan karakteri ile oyunculuğundaki başarıyı ekranlara taşımaya devam ediyor.

 

×