Sempatik Oyuncu Özge Özpirinç Kimdir?

1 Nisan 1986 İstanbul doğumlu olan Özge Özpirinç, reklam ve dizi oyuncusudur. 1.61 boyunda 51 kg ağırlığında olan oyuncu, eğitiminde ilkokul ve ortaokul dönemini İstanbul da tamamlamıştır. Lise eğitimi döneminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletlerinde okumuştur. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden mezun olmuştur. Annesi İngilizce öğretmenidir.  İlk olarak yer aldığı projeler Kavak Yelleri ve Cesaretin Var mı Aşka adlı dizilerdir. Algida Cornetto ve Eti Browni reklamlarında oynamıştır. Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama duyarlı da olan bir kanser hastasını Ada ismi ile canlandırmaktadır. Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile ekranlarda görülmek istenen bir yüz ve başarılı bir oyuncudur.

melekler-korusun-ozge-ozpırınc

Duygusal ve dramatik bir gençlik dizisi olan 2009 yılında Show tv canlı da yayınlanan Melekler Korusun dizisinde İpek Taşkır karakterini canlandırmıştır. Dizi de bir üniversite öğrencisini canlandırmıştır. dizi 73. bölümü ile ekranlara veda etmiştir. Zülfü Livaneli’nin yönettiği 2010 yılında vizyona giren Veda filminde Fikriye Hanım karakterini canlandırmıştır. 2010 yılı içerisinde Show Tv de yayınlanıp 11. bölümü ile yayından kaldırılan Deli Saraylı da altı dil bilen Dilruba karakterini canlandırmıştır. Üsteğmen Ayşe Dinçer karakteri ile de Anadolu Kartalları filminde rol almıştır.2011 yılıonda Atv izle de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde Asiye karakteri ile başrol oynayan oyuncu, Trt Okul da yayınlanmış olan Toplu Hayat adlı programda da sunuculuk yapmıştır. Kayıp filminde de rol alan başarılı oyuncu, Aramızda Kalsın dizisinde de Görkem karakterine hayat vermiştir. 2014 yılında çekilmiş olan Kaset filminde İrem karakterini canlandıran sempatik oyuncu kariyerinde başarı ile yükselmeye devam etmektedir.

Son olarak 2015 Şubat ayında Fox tv ekranlarında başlayan romantik komedi ”Aşk Yeniden’‘ dizisinde Zeynep karakteri ile tekrar ekranlarda yer almıştır. Bu dizi ile 29 Kasım 2015 tarihi akşamında gerçekleşen 42. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Zeynep karakteri dik başlı, cesur ve güzel bir genç kızdır. Ertan ismi,nde bir çocuk ile tanışıp ona aşık olur. Zeynep herkese karşı çıkar ve Ertan ile beraber Amerika’ya kaçar. Çok mutlu bir beraberlikleri olan çiftin mutluluğu Zeynep’in hamile olduğunu öğrenene kadar sürer. Çünkü, Ertan bebeği istemez. Zeynep’den bebeği aldırmasını ister ama çift kavga eder ve ayrılırlar. Ertan’a rağmen tek başına mücadele eder hayatta kalmayı başarır ve bebeğini dünyaya getirir. Oğlu ile Amerika da sadece 8 ay kalmayı başarır sonunda baba evine dönmeye karar verir. Uçakta başak bir Türk yolcusu olan Fatih ile tanışır ve o günden sonra hayatı tamamen değişir. Amerika ya eğitim için giden Fatih’in ise, hayal kırıklıkları ile ailesinin yanına dönme zamanı gelmiştir. İki farklı insan iki farklı hayat ile baba evine dönmek için bindikleri uçakta buluşturan hikaye ”Aşk Yeniden” her hafta salı Fox TV ekranlarında..

ask-yeniden-ozge-ozpırınc

Bu dizi ile oyunculuğunda kariyerini daha iyi yere taşımayı başaran ”Özge Özpirinç” 12 Nisan 2013 tarihinde Engin Aştan Düzyatan ile evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardı. Fakat, ay nı yıl içerisinde karşılıklı anlaşarak yollarını ayırmışlardır.

Kariyeri; Eti Browni, Cornetto, Coca-Cola, Turkcell, Vestel, Coca-Cola Zero oynadığı reklam filmleridir. Cesaretin Varmı Aşka, Kavak Yelleri, Melekler Korusun, Deli Saraylı, Al Yazmalım, Ağır Roman Yeni Dünya, Tatar Ramazan, Aramızda Kalsın ve Aşk Yeniden rol aldığı dizilerdir. Veda, Anadolu Kartalları, Kayıp, Karışık Kaset ise yer aldığı sinema filmleridir.

Kaynak; Vikipedi

×