TRT Okul Canlı Yayını izliyorsunuz...

Paylaş

TRT Okul Kanal Bilgileri

Anadolu Üniversitesi ile anlaşmalı olarak yayına sunulan TRT Okul, Trt kanallarından birisidir. 2011 yılının sonunda yayına sunulan kanal, sadece Açık Öğretim öğrencileri için değil, aynı zamanda örgün öğretim öğrencilerinin de bu yayından yararlanabilirler. Ayrıca TRT tarafından hazırlanan yayınlarda yer almaktadır. Bu yayınlarda çocuk sağlığı, spor eğitimi, sanat programları yer almaktadır. 24 saat yayın yapan kanal tematik kanallardan birisidir. Sizde eğitiminiz için TRT Okul kanalını internet üzerinden takip edebilirsiniz.

TRT Okul, isminden anlaşıldığı gibi ders nitelikli bir kanaldır 31 Ocak 2011 yılında yayın hayatına başlamıştır ve, eğitim nitelikli olarak yayın yapılmaktadır. Genellikle akademik ders anlatılmaktadır. Ayrıca üniversite de eğitim görenler için de ders verilmektedir. Bu kanal her sabah 6:24’de İstiklal marşı okunarak açılmaktadır ve ders verilmektedir. TRT tarafından kurulmuş olan, ilk eğitim amaçlı Türk kanallarından birisi diyebiliriz. 24 Saat naklen yayın vermekte olan TRT Okul, Anadolu ve Üniversite stratejisi ile ilerlemektedir. Ayrıca üniversiteli olan kişilere rehberlik edecek bir programdır. Genellikle tekrarı verilen bu programda ders ağırlıklıdır fakat öğrencilerin dikkatini çekecek eğlenceler de verilmektedir. TRT Okul 3’de sadece ders değil eğitim, kültür programlarının da çekimleri de yapılmaktadır ve rehberlik gibi bir programdır. Öğrencilerin kültür hazinesini geliştirmek için bazı günler de, coğrafi ve belgeseller oynamaktadır geceleri ise sadece ders ile alakalı programlar yer almaktadır. SBS, ÖSS, YGS, LYS gibi sınavlara hazırlık için iyi bir program diyebiliriz.

  • Hata bildirimi yapmadan önce sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz sorun devam ediyorsa lütfen hata bildirimi yapınız , yayın en kısa sürede açılır.