TRT HD Canlı Yayını izliyorsunuz...

Paylaş

TRT HD Kanal Bilgileri

2010 yılında açılan TRT HD, TRT kanalları ailesinin bir üyesidir. Kanalın özelliği, 1920*1080 çözünürlük ve yüksek ses kalitesi ile yayın yapan bir kanaldır. Uydu yayını üzerinden takip edebildiğiniz kanalın HD yayınları arasında Eurovision yarışması, 2010 dünya kupası yer almaktadır. Muhteşem Kraliçe, Formula 1, PTT 1. Lig, Sıradışı Mekanlar gibi programlar kanalın en sevilen programlarındandır. Sizde TRT HD kanalının yayınını online olarak takip edebilirsiniz. İnternet yayını da televizyon gibi hiç bir kesintiye uğramamaktadır.

TRT, ilk HD olarak oynattığı ilk kanaldır. Genellikle film ve belgesel nitelikleri oynatılmaktadır. Hergün saat 06:24’de İstiklal Marşı okunarak açılan bir kanaldır. HD Olarak film vermesi çok büyük bir avantaj olarak görülse de ilk olarak Türk kanalında 3D film oynatılmıştır ve seyirciler, bu filmden dolayı çok büyük bir ilgi göstermiştir. TRT HD günümüzde, yayıncılık kalitesiyle birlikte gelinen HD yayın da en üst doruk seviyelere kadar çıkmıştı. 11 Haziran 2010’ da normal yayına geçilmiştir ve, 24 saat yayın yapılmıştır. TRT HD – 2 birçok kupa maçlarını naklen canlı olarak yayın yapmıştır ve, izleyenler tarafından büyük bir beğeni almıştır. Türkiye’nin ilk olarak 24 saat boyunca yayın yapan ve HD şifresiz olması izleyenler tarafından tabiki çok beğeniliyor. TRT HD genellikle spor, film, belgesel oynatmaktadır ve bu yüzden ilk sıralar da yer almaktadır. TRT HD sadece HD değil, 3 boyutlu yayında yaptığı zamanlar da izleyenler tarafından çok beğenildiği ve büyük bir kanal olduğunu hemen hemen her Türk vatandaşı bilir.

  • Hata bildirimi yapmadan önce sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz sorun devam ediyorsa lütfen hata bildirimi yapınız , yayın en kısa sürede açılır.