TRT Haber Canlı Yayını izliyorsunuz...

Paylaş

TRT Haber Kanal Bilgileri

1986 yılında TRT 2 ismi ile TRT bünyesinde kurulan kanal 2010 yılında TRT tematik yapısı amacı ile TRT Haber olarak isim değiştirilerek farklı bir yayın biçimi oluşturuldu. Kanalda şu an Kadir Çöpdemir, Sedat Laçiner gibi bir çok ünlü isim program sunmaktadır. Her yaştan izleyice sahip olan TRT Haber’de farklı formatlar da program yayınları yapılıyor. TRT Haber’i internet üzerinden takip edebilirsiniz. Üstelik ücretsiz şekilde takip edebileceğiniz yayını kesintisiz izleyebilirsiniz.

Siyah beyaz kanalların lideri olan TRT yıllardır olduğu gibi bu sektörün en iyisi olmaya devam ediyor ve farklı alt kanalları ile de izleyenlere kaliteyi sunuyor. TRT Haber bu kanallardan bir tanesi ve adından da anlaşılacağı üzre yalnızca haber sunumları ile karşımıza çıkıyor ve bizleri gündeme biraz daha yakın kılıyor diyebiliriz. TRT 2 haber, ilk çıkım yılı olarak bilinen 6 Ekim 1986 yılında Türk Radyo Televizyon Kurumuna bağlı olarak, yayına başlamıştır. Genel olarak kültür ve sanat ile ilgilenen kanal 2001 yılında bu özelliklere ek olarak haber kanalı formatı da eklemiştir kanalına ve 18 Mart 2010 Tarihin de, bütün düzenlemeleri yaparak sadece haber kanalı olmayı tercih etmiştir. TRT Haber 3 isminden anlaşıldığı gibi, bir haber kanalıdır ama genel olarak spor ile ilgili bir haber kanalıdır. 1 Temmuz 2010 tarihin de yayına girmiştir ve 2008 Yaz Olimpiyatlarını bu kanal da canlı olarak vermiştir. Çeşitli zamanlarda başka kanallarda da yayın verilmiştir. TRT Haber 3 2009 yılında Domuz Gribi ile alakalı büyük bir eğitim vermiştir ayrıca.

Kanal Türü : Ulusal Kanal

  • Hata bildirimi yapmadan önce sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz sorun devam ediyorsa lütfen hata bildirimi yapınız , yayın en kısa sürede açılır.